En Popüler Ücretsiz Mobil Uygulamaları

Mobil uygulama dünyasının sınırlarının her geçen gün geliştiği söylenebilir. 2019 yılında olduğumuz şu günlerde, tüketicilerin isteklerini karşılamak ve onları teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlandırmak adına mobil uygulama dünyasında yenilikler yapılmaktadır. 2019 yılında her biri farklı kategoride olan mobil uygulamalar öne çıkmaktadır. Bu uygulamalar; tüketicilerin isteklerini önceden tahmin eden, yenilikçi ve öncü şirketler tarafından geliştirilmiştir. Kullanım amaçlarına göre bu mobil uygulamaların her birinin oldukça faydalı olduğu söylenebilir.

Mint Browser Mobil Uygulaması

Yeni bir mobil tarayıcı olarak 2019’a damga vuran Mint Browser; Xiaomi tarafından piyasaya sürülmüştür. Google Play Store üzerinden 2018 yılının Aralık ayında yayınlanmıştır. Bu uygulama; bilhassa Android 4.4 sürümü üzeri cihazlar için indirilebilir durumdadır. Mint Browser; daha az kaynak tüketilmesi adına geliştirilmiş bir tarayıcıdır. Oldukça hafif ve kolay bir uygulamadır. İçeriğinin rakiplerine kıyasla daha zayıf olduğu iddia edilebilir. Ancak, bilhassa, tarayıcı indirme, yükleme, bellek ve veri kullanımı konularında oldukça uygun özelliklere sahiptir. Mint Browser’in 2019 yılı içerisinde iOS sürümünün çıkması sabırsızlıkla beklenmektedir.

Google Duo Mobil Uygulaması

Google Duo; en yüksek kalitedeki görüntülü sohbet uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde çalışması adına tasarlanmıştır. Oldukça kolay ve güvenilir bir uygulamadır. Google Duo sayesinde bu uygulamayı yüklememiş Android kullanıcılarının dahi bedava aranması mümkündür. Google Duo; Google’a ait olan online görüntülü sohbet uygulamasıdır. Aranan kullanıcılar, istedikleri takdirde kendilerini arayan kişileri engelleme hakkına sahiptirler.

Buffer Mobil Uygulaması

Günümüzde herkesin sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Facebook ve Twitter başta olmak üzere birçok sosyal medya kanalı, hem kişiler hem de kurumlar için etkili bir pazarlama aracı olmaktadır. Bunun yanı sıra, başka sosyal medya hesaplarının varlığı da söz konusudur. Buffer sayesinde sahip olunan tüm sosyal medya hesaplarının aynı yerden kontrol edilmesi mümkün olmaktadır. Buffer; Facebook, Twitter, Linkedin ve App hesaplarının tek bir yerden kontrol edilmesini mümkün kılar. Buna ek olarak, Buffer, kişinin hangi sosyal medya hesabında ne kadar sıklıkta paylaşım yapacağını hesaplamasına olanak sağlamaktadır.

Mojo Mobil Uygulaması

Mojo; video hikayeleri yaratmak isteyenler için ideal bir uygulamadır. Mojo sayesinde etkileyici video hikayeler oluşturmak mümkün olmaktadır. Animasyonlu şablonlar seçmek, medyalara metin ekleyip özelleştirmek ve ardından herhangi bir platformda paylaşmak söz konusudur.

Civilisations AR Mobil Uygulaması 

BBC tarafından genişletilmiş oldukça etkili bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde tarihi eserlerin araştırılması mümkün olmaktadır. Genişletilmiş gerçeklik uygulaması kullanılmaktadır. Bu uygulama; dünyanın her yerinden sanat ve kültürün doğrudan ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Civilisations AR sayesinde tarihi eserler incelenebilir.

Microsoft To-Do Mobil Uygulaması

Oldukça faydalı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde bir günün kolayca planlanması mümkün olur. Bir başka deyişle, yapılacaklar listesidir. Bu uygulama, kişilerin stres seviyesini azaltırken verimliliklerini arttırmaktadır.

Twitch Mobil Uygulaması

Bu uygulama, 2019 yılına tam anlamıyla damga vurmuştur. Bir süre öncesine kadar yalnızca Youtube üzerinden canlı yayın yapmak mümkün iken Twitch, bu konuda ciddi bir rakip olmuştur. Twitch sayesinde oyun yayınları başta olmak üzere birçok farklı konuda yayın yapılabilir. Ayrıca, mobil uygulamasına bağlanmak daha kolaydır.

Drops Mobil Uygulaması

Drops, dil öğreniminin kolay hale gelmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde dil öğrenimi, yazılı kaynaklardan uzaklaşarak görselliklerle daha etkili hale getirilir. Ayrıca, Drops üzerinde otuzdan fazla dilin öğrenilmesi mümkündür.

 

Google Lens Mobil Uygulaması

Google Lens; Google Asistan’ın en önemli yardımcıları arasında bulunmaktadır. Google Lens; yapay zeka uygulaması olmakla beraber kamera üzerinden görsel arama yapmaya olanak tanımaktadır. Ayrıca, Android cihazlardaki Asistan ile beraber çalışmaktadır.

Bir cevap yazın